Přejít k hlavnímu obsahu
Od: 
   
19:00
Do:     
Okres: Tábor Obec: 
Tábor
 
Divadlo Oskara Nedbala Tábor

PŘÍBĚH ZE ZOO

Když nemáte vztah k lidem, měli byste někde začít. Třeba na lavičce v Central Parku po cestě ze zoo… Sugestivně mrazivé dílo génia amerického dramatu.

Když autor hry Edward Albee v roce 2016 zemřel, v Ungeltu obnovili úvahy o tom, jak připomenout jeho tvorbu jinak než obligátním hitem Kdo se bojí Virginie Woolfové. Příležitost se naskytla v okamžiku, kdy začali hledat text na tělo Davidu Švehlíkovi. Nabídli mu doslova zlomovou Albeeho prvotinu Příběh ze zoo (ve starém překladu z šedesátých let se hra uváděla pod názvem Stalo se v zoo). Interpretačně náročná hra o izolaci moderního člověka vznikla v roce 1958 a v Ungeltu je tak nejstarším textem na repertoáru. Ale čas se na hře ani trochu nepodepsal. Inscenací, v níž do Ungeltu poprvé vstoupil renomovaný režisér Jiří Pokorný, se přihlásili k odkazu nejen Albeeho díla, ale také k odkazu slavné éry Činoherního klubu, v němž v roce 1965 Stalo se v zoo zrežíroval Jan Kačer s Miroslavem Macháčkem a Josefem Somrem.

Už sám Albeeho text, ale také jeho jevištní ztvárnění v Ungeltu, poskytuje zejména Švehlíkovi prostor pro to, co se zprofanovaně nazývá herecký koncert.

Divadlo Ungelt Praha

 

Autor - Edward Albee

Režie - Jiří Pokorný

Hrají - David Švehlík, Ondřej Brousek

Délka představení - 80 minut